khalifeh
19 بهمن 1401 - 12:25

بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب خروج کشور از زیر سلطه بود

زنجان-رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، خروج ایران از زیر سلطه استعمارگران و بیگانگان بود.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامرضا سلیمانی قبل از ظهر چهارشنبه در آیین افتتاح هم‌زمان 442 پروژه محرومیت‌زدایی در استان زنجان به مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر، با بیان اینکه امروز به عینه شاهد تحقق این موضوع هستیم که ایران اسلامی توانسته است بعد از چهار دهه، گفتمان جذاب و جدیدی را در دنیا نشر دهد، گفت: بی‌شک شکل‌گیری این انقلاب را باید سرآغازی در تاریخ بشریت قلمداد کنیم.

وی با یادآوری اینکه تغییر هندسه و مفهوم قدرت در دنیا را باید جزو ویژگی‌ها و خروجی اعجاب‌انگیز انقلاب اسلامی دانست، افزود: در طول بیش از چهار دهه گذشته به عینه شاهد دستاوردهای بسیاری به واسطه پیروزی انقلاب اسلامی در کشور هستیم و این دستاوردها علی‌رغم مخالفت‌ها و زورگویی‌های بدخواهان، به برکت خودباوری در نزد ملت و مسئولان، تداوم داشته است.

این مسئول با تاکید بر اینکه فتنه اخیر در راستای توقف کردن حرکت امیدبخش در ایران اسلامی بوده و بدون شک تلاش‌های نظام سلطه برای به کرسی نشاندن اهداف پلید خود ادامه خواهد داشت، ابراز کرد: وقتی صحبت‌های متفکران غربی را می‌شنویم، به وضوع در این سخنان شاهد فروکش کردن جذابیت نظریه‌های مختلف هستیم و این بدان معنی است که خود این متفکران نیز امروز به این مهم دست یافته‌اند که لیبرال دموکراسی به پایان راه خود رسیده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با یادآوری اینکه به هیچ وجه شرایط امروز کشور به آنچه که مردم ایران در دوران ستم‌شاهی تجربه کرده‌اند، نیست، خاطرنشان کرد: آمارهایی که امروز از سوی مجامع بین‌المللی ارائه می‌شود، حاکی از آن است که ایران اسلامی در عصر حاضر با کشورهای اروپایی مقایسه شده و این خود بیانگر دستاوردهایی است که به برکت انقلاب اسلامی نصیب کشور شده است.

سردار سلیمانی، مجهز شدن ایران به فناوری پرتاب ماهواره، بالا رفتن قدرت دفاعی و نظامی کشور، قرار گرفتن در جایگاه دوم دنیا به لحاظ سدسازی و نیز کسب عنوان سومی جهان در بحث تربیت مهندس، موضوعات و دستاوردهایی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت، عنوان کرد: فارغ از همه این دستاوردها که تاثیر برون‌مرزی دارد، در داخل کشور نیز در حوزه‌های مختلف از جمله ریشه‌کن کردن بی‌سوادی به موفقیت‌های چشم‌گیری دست یافته‌ایم.

این مسئول با یادآوری اینکه بهداشت و درمان یکی از چالش‌ها و دغدغه‌های مردم در دوران قبل از انقلاب بود، افزود: امروز به عینه می‌بینیم که مردم در این زمینه با دغدغه‌هایی به مراتب کمتر نسبت به گذشته به سر برده و این خود حاکی از آن است که در این زمینه تلاش‌های زیادی توسط دست‌اندرکاران نظام صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه همه این دستاوردها و موفقیت‌ها در حالی محقق شده است که شاهد سنگ‌اندازی و فتنه بی‌شماری از سوی دشمنان نظام و ملت بوده و هستیم، گفت: بی‌شک اگر این کینه‌توزی‌ها و دشمنی‌ها نبود، امروز آماری که در زمینه دستاوردهای انقلاب اسلامی ارائه می‌شود، بیش از آن چیزی بود که امروز شاهد آن هستیم.

ووووودل

منبع: مهر
شناسه خبر: 1027333